Sözcü Plus Giriş

ABD Dışişleri’nden Brunson ve Kaşıkçı açıklaması!

ABD Dışişleri Sözcüsü, Brunson'la ilgili yaptığı açıklamada, 'Brunson'ın serbest bırakılmasını bekliyoruz' dedi. Sözcü, Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak da "Türkiye ile Suudi Arabistan'ın ortak çalışma grubu kurması memnuniyet verici" ifadelerini kullandı.

22:56 -
ABD Dışişleri’nden Brunson ve Kaşıkçı açıklaması!

ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, düzenlediği basın toplantısında Türkiye ile ilgili soruları da yanıtladı. Türkiye ile ABD arasında krize neden olan ABD'li rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla ilgili iki ülke arasında bir anlaşma yapıldığı iddialarına değinen Nauert, “Brunson konusunda benim bildiğim bir anlaşma yok. Yarın Brunson'ın duruşması var. Hukuki süreç devam ediyor. Yakından takip ediyoruz, Brunson ve ailesine destek veriyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERABD basınından anlaşma sağlandı iddiası! Rahip Brunson serbest mi bırakılıyor?ABD basınından anlaşma sağlandı iddiası! Rahip Brunson serbest mi bırakılıyor?

Nauert, “Brunson'ın serbest bırakılması iki ülke ilişkileri için önemli bir adım olur. Brunson'ın serbest bırakılmasını bekliyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERSon Dakika... İbrahim Kalın: Kaşıkçı olayının aydınlatılması için çalışma grubu kurulacakSon Dakika... İbrahim Kalın: Kaşıkçı olayının aydınlatılması için çalışma grubu kurulacak

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak da açıklamada bulunan Nauert, “Türkiye ile Suudi Arabistan’ın ortak çalışma grubu kurması memnuniyet verici” ifadelerini kullandı.

İstanbul Seçim Sonuçları ->

Son güncelleme: android-time 00:52 12.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more