Sözcü Plus Giriş

ABD heyeti Perşembe pazarında

Yüksek rütbeli ABD'li askerlerden oluşan bir heyet, Türkiye'nin olası operasyon hedefi olan ve terör örgütü YPG/PYD'nin elinde bulunan Menbiç'te incelemelerde bulundu. ABD heyeti Menbiç'te bulunan pazar yerini gezdi.

Sozcu.com.tr
12:56 -
ABD heyeti Perşembe pazarında

El Awsat’ta yer alan habere göre, üst düzey ABD’li yetkililerden oluşan askeri bir heyet, Türkiye ve ÖSO’nun olası bir operasyonunun hedefi olan Menbiç’teydi. Habere göre ABD’li heyet, terör örgütü YPG’nin yetkililerine “Menbiç’i koruyacakları” sözünü verdi.

Türkiye’nin ısrarla askerlerini çekmesini istediği ABD’nin böyle bir ziyarette bulunması “gövde gösterisi” olarak algılandı. Alman haber ajansı dpa’ya konuşan YPG’li yetkili ise “Bu ziyaret Menbiç’in akıbetinin Afrin gibi olmayacağını yerel halka göstermek için bir destek hamlesiydi” ifadelerini kullandı.

DHA’nın Kürt sitelerine dayandırdığı habere göre, yaklaşık 2 bin ABD askerinin bulunduğu ve Türkiye’nin ilçede bulunan YPG teröristlerinin çıkmasını istediği Menbiç’te sokakları dolaşan ve halkla konuşan ABD’lilerin ilçenin durumu hakkında bilgi aldığı öğrenildi.
01 02 03

Son güncelleme: 15:23 23.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more