Sözcü Plus Giriş

ABD Savunma Bakanı’ndan yeni bir Suriye açıklaması!

Mattis, ABD Suriye'deki iç savaşı Cenevre süreciyle bitirme amacına bağlı olduğunu açıkladı. Katıldığı bir programda konuşan Savunma Bakanı Mattis, Suriye'ye saldırının Başkan Trump'a bağlı olduğunu belirtti.

Güncellenme: 11:25, 22/06/2018
ABD Savunma Bakanı’ndan yeni bir Suriye açıklaması!

ABD Savunma Bakanı Mattis, Süriye ile ilgili yaptığı yeni bir açıklamada, Suriye’deki iç savaşı Cenevre görüşmeleriyle bitirme konusundaki tutumlarına bağlı olduklarını söyledi.

“Bence Kimyasal saldırı oldu. Kanıtlarını arıyoruz” diyen Mattis, “Suriye’nin kimyasal silahları saklamasından Rusya’da suçlu” dedi.

İlginizi Çekebilirİlk kez buluştular... Mattis'in o sözleri dikkat çektiİlk kez buluştular... Mattis'in o sözleri dikkat çekti

KARARI BAŞKAN TRUMP VERECEK

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı James Mattis, ABD’nin Suriye stratejisi hakkında konuştu. Savunma Bakanı Mattis “ABD’nin Suriye stratejisi IŞİD’ı yok etmektir, iç savaşa katılmak değil” dedi. Mattis ayrıca Kimyasal silahların kullanımının sonrasında özür dilenemeyecek kadar fazla zarar verdiğini ve kimyasal silah kullanımının toplum çıkarları için en kötüsü olduğunu söyledi.

Silahlı Güçler Komitesi’nde konuşan Savunma Bakanı Suriye’ye düzenlenecek saldırıya hazır olduklarını ancak buna Başkan Trump’ın karar verebileceğini ekledi.

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:17:55,