ABD sözcüsünden utanmaz paylaşım

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'ye destek verdiğini artık gizleme gereği duymayan ABD, bugün skandal bir sosyal medya paylaşımıyla gündeme geldi. ABD'nin önderliğinde kurulan IŞİD karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon bugün resmi Twitter hesabından omurgasını terör örgütü YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne verdikleri patlayıcı eğitiminin fotoğraflarını paylaştı.

ABD sözcüsünden utanmaz paylaşım

Ankara-Washington hattında büyük bir gerilime sebep olan terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG ve omurgasını bu terör örgütlerinin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’yle ilgili şoke eden bir gelişme yaşandı. Geçmişte, terör örgütü PKK’nın uzantılarına destek verdiklerine dair açıklamaları yalanlayan ve birbirleriyle çelişen ifadeler kullanan Washington’ın Suriye’deki üst düzey isimlerinden biri bugün skandal bir paylaşımda bulundu.

rezalet

ABD önderliğinde oluşturulan IŞİD karşıtı koalisyonun sözcüsü Albay Ryan Dillon, bu sabah Twitter adresinden terör örgütü PKK’nın uzantısına ait unsurları nasıl eğittiklerini gözler önüne serdi. Dillon, omurgasını terör örgütü YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’ne verilen patlayıcı eğitimi ile ilgili bir fotoğraf paylaştı. İki kare fotoğraf paylaşan Dillon, “Suriye Demokratik Güçleri’nden öğrenciler, patlayıcılar ile derste. Öğrenciler toprakları kazarak sahte patlayıcıları ortaya çıkarıyor ve tehdidi ortadan kaldırıyor. Bu eğitim güvenliği artırmaya odaklanıyor” yazdı.

ABD'li generalden Türkiye'yi kızdıracak çok ilginç açıklama! İlginizi Çekebilir ABD'li generalden Türkiye'yi kızdıracak çok ilginç açıklama!

Dillon, daha önce de terör örgütü PKK’nın uzantılarına, “Partnerimiz” diyerek büyük tepki çekmişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...