Sözcü Plus Giriş

ABD Türkiye ile inatlaşmaya devam ediyor!

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Türkiye ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Suriye'nin kuzeybatısında son dönem yaşananlardan endişe duyduğunu ifade eden Tillerson, Türkiye'nin yürüttüğü Afrin Operasyonu'nun IŞİD ile sürdürülen mücadelenin etkisini azalttığını söyledi.

null
Güncellenme: 00:07, 14/02/2018
ABD Türkiye ile inatlaşmaya devam ediyor!

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuveyt’te açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin sınır güvenliği konusunda hassas tavrına değinen Tillerson, Suriye’nin kuzeybatısında son dönem yaşananlardan endişe duyduğunu söyledi. BBC Türkçe'de yer alan habere göre Tillerson, Türkiye’nin de güvenlik kaygılarının farkında olduğunu ifade etti.

İlginizi ÇekebilirTillerson haftaya Türkiye'ye geliyor!Tillerson haftaya Türkiye'ye geliyor!

“IŞİD’LE MÜCADELENİN ETKİSİNİ AZALTTI”

Konuşmasında terör örgütü IŞİD’e de değinen ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, IŞİD’e karşı büyük çaplı operasyonların sona ermiş olması ABD ile müttefiklerinin örgüte karşı kalıcı başarıya ulaşmış oldukları anlamına gelmediğini belirtti.

İlginizi ÇekebilirSon dakika haberi! ABD'den skandal terör bütçesi!Son dakika haberi! ABD'den skandal terör bütçesi!

Tillerson, Türkiye’nin yürüttüğü Afrin Operasyonu’nun IŞİD ile sürdürülen mücadelenin ‘etkisini azalttığını’ da söyledi. PKK-PYD’nin savaştıkları yerlerden Afrin’e yöneldiğini dile getiren Tillerson, “Afrin operasyonu, Doğu Suriye’de IŞİD’i yenmek için sürdürdüğümüz mücadelenin etkisini azalttı” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirABD Ulusal İstihbaratı'ndan Esad itirafı: Suriye muhalefeti artık Esad'ı devirecek güçte değilABD Ulusal İstihbaratı'ndan Esad itirafı: Suriye muhalefeti artık Esad'ı devirecek güçte değil
Yayınlanma Tarihi:23:25,