Sözcü Plus Giriş

ABD’de, Kaşıkçı cinayetinin yankıları sürüyor

ABD'nin Florida Senatörü Rubio, "Kaçıkçı'nın öldürülmesi ahlaksızca. Aynı zamanda Suudi Arabistan ile stratejik ittifakı destekleyen bizlere ve Trump'a saygısızlık" değerlendirmesinde bulundu.

19:13 -
ABD’de, Kaşıkçı cinayetinin yankıları sürüyor

ABD’nin Florida Senatörü Cumhuriyetçi Marco Rubio, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesine ilişkin Twitter hesabındaki paylaşımında bulundu.

Rubio, paylaşımında, “Kaşıkçı’nın öldürülmesi ahlaksızca. Aynı zamanda Suudi Arabistan ile stratejik ittifakı destekleyen bizlere ve Trump’a saygısızlık” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERSon dakika... Trump'ın damadından Kaşıkçı yorumuSon dakika... Trump'ın damadından Kaşıkçı yorumu

TRUMP’I ELEŞTİRDİ

Marco Rubio, “Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ABD Başkanının ve Kongre’deki müttefiklerinin berbat bir duruma düştüğünü ve İran’a hediye verildiği” değerlendirmesinde bulundu.

Senatör Rubio, Kaşıkçı’nın öldürüldüğü ortaya çıkmadan önce de konuyla ilgili tepkisini, “Bu konuda neler olduğunu anlayana kadar (Suudi Arabistan ile) işimize normalde olduğu gibi devam etmemiz gerektiğini düşünmüyorum” diyerek göstermişti.

CNN televizyonunda bir yayına katılan Rubio, ABD yönetiminin hiçbir olasılığı göz ardı etmemesi ve karşılığında her seçeneğin masada olması gerektiğini vurgulamıştı. AA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more