ABD’de lisede silahlı saldırı!

ABD'nin Teksas eyaletinde bir okulda silahlı saldırı gerçekleşti. Yerel güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamalara göre saldırıda sekiz kişi yaşamını yitirirken çok sayıda kişi de yaralandı.

ABD’de lisede silahlı saldırı!

ABD yine bir silahlı saldırıyla sarsıldı. Teksas eyaletinde bir okulda silahlı saldırı gerçekleşti. Yerel güvenlik güçlerinin yaptığı açıklamalara göre saldırıda sekiz kişi yaşamını yitirirken çok sayıda kişi de yaralandı.

CNBC’de yer alan habere göre Houston bölgesinde bir lisede meydana gelen saldırıda şüpheli tutuklandı ve “güvenli bir yere” alındı.

ABD Başkanı Trump Twitter´dan olaya ilişkin yaptığı açıklamada ilk gelen raporların durumun çok iyi olmadığına işaret ettiğini söyledi ve “Teksas´ta bir okulda gerçekleşen silahlı saldırıda ilk raporlar iyi görünmüyor. Tanrı hepimizi korusun!” paylaşımını yaptı.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Görgü tanığı bir öğrenci, saldırganın bir kızı vurduğunu gördüğünü belirtti. Son sınıfta okuyan diğer öğrenci Leila Butler silah seslerini 07.45'te duyduklarını ve öğrencilerin sınıftan çıkarak öğretmenlerle beraber okul yakınlarında bir yerde saklandıklarını söyledi.

Santa Fe Okul bölgesi web sayfasında yaptığı yazılı açıklamada, “Bu sabah lisede silahlı saldırı gerçekleşti. Bölge lisede tecrit uygulaması başladı” ifadeleri yer aldı.

Santa Fe Polisi tarafından bir şüphelinin gözaltına alındığı bilgisi verilirken, kimliği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Olay Santa Fe Lisesi yakınlarındaki Dickinson okul bölgesinde de güvenliğin arttırılmasına sebep oldu. Öğrencilerin okul binası dışındaki faaliyetleri durdurulurken, okula giriş çıkışlar güvenlik kontrolü ile sağlanıyor.

saldirgan

İŞTE TEKSAS SALDIRGANI

Öte yandan saldırganın kimliği de belli oldu. Teksas polisi, saldırganın kimliğini 17 yaşındaki Dimitrios Pagourtzis olarak açıkladı. Pagourtzis'in polis tarafından yakalanarak gözaltına alındığı, Santa Fe Lisesi yakınındaki başka bir okulda da boru bombaları ve düdüklü tencereler bulunduğu belirtildi. Polis olayla ilgili olarak başka bir öğrencinin de gözaltına alındığını duyurdu.

AJANSLAR

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...