Sözcü Plus Giriş

ABD’de öğrenciler sokağa dökülecek!

Kampaynca başta başkent Washington olmak üzere, ABD’nin birçok kentinde düzenlenecek. Öğrenciler, politikacılara ülkede silah satışlarının daha çok denetlenmesi ve silah satışını destekleyen NRA’dan (Ulusal Silah Derneği) bağış kabul etmemeleri çağrısında bulunacak.

null
Güncellenme: 21:53, 19/02/2018
ABD’de öğrenciler sokağa dökülecek!

Marjory Stoneman Douglas lisesindeki silahlı saldırıdan kurtulan ve yürüyüşü düzenleyen öğrencilerden Cameron Kasky, yürüyüşün “kendi doğal yaşam hakları için” politikacılara uyarıda bulunmak istediklerini söyledi. Politikacılardan silahlı şiddeti önleme ve sonlandırmalarını sağlayacak yasal düzenlemeler yapmalarını istediklerini belirten Kasky, “Her bir kentte öğrenciler kendi yaşam haklarını haykırmak için sokaklara çıkacak. Bu Demokratlar yada Cumhuriyetçiler ile ilgili bir yürüyüş değil, bu yetişkinlerle ilgili bir yürüyüş. Bizi unuttuklarını anımsatacağız. Artık bizle yada bize karşı olduklarını anlama zamanı” dedi.

İlginizi ÇekebilirSon Dakika... ABD'de liseye silahlı saldırı!Son Dakika... ABD'de liseye silahlı saldırı!

Florida eyaletinde geçen hafta meydana gelen silahlı saldırıda 19 yaşındaki Nikolas Cruz AR 15 tipi yarı otomatik silahla düzenlediği silahlı saldırıda 17 kişinin ölümüne, çok sayıda kişinin de yaralanmasına yol açmıştı.  DHA

Yayınlanma Tarihi:21:51,