Sözcü Plus Giriş

ABD’den Türkiye açıklaması: Farkındayız

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye ile ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Tillerson son gelişmelerden ötürü endişeli olduklarının altını çizerken, "Türkiye'nin güvenlik endişelerinin farkındayız" ifadelerini kullandı. ABD'li Bakan, "Suriye'de özgürleştirilen bölgelere 200 milyon dolar daha ek ödenek ayıracağız" diye konuştu.

10:39 -
ABD’den Türkiye açıklaması: Farkındayız

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Kuveyt’te IŞİD Karşıtı Koalisyon toplantısında, Suriye’deki gelişmeler ve Türkiye hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Tillerson, bölgedeki son durumdan ötürü endişeli olduğunu ifade ederken, “Türkiye’nin güvenlik endişelerini anlıyoruz” diye konuştu.

Tillerson IŞİD’le mücadelenin hala devam ettiğini belirtirken, “Suriye’de özgürleştirilen bölgeler için 200 milyon dolarlık ek bütçe ayırıyoruz” diye konuştu.

PENTAGON SKANDAL KARARI AÇIKLAMIŞTI

Öte yandan ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’dan dün yapılan açıklamada ABD’nin 2019 bütçesinde YPG/PKK’lı teröristlerin eğitilmesi için 300 milyon dolar ödenek ayrıldığı duyurulmuştu.

ÇAVUŞOĞLU SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da dün yaptığı açıklamada, ABD’nin verilen sözleri tutmadığını ifade etmiş ve ABD-Türkiye ilişkileri “Ya düzelecek ya da ilişkiler tamamen bozulacak” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERYardım kuruluşunda skandal üstüne skandalYardım kuruluşunda skandal üstüne skandal

 

İLGİLİ HABERSaakaşvili böyle kaçırılmışSaakaşvili böyle kaçırılmış

 

İLGİLİ HABERKaçak avcıyı avlamak istediği aslanlar yedi!Kaçak avcıyı avlamak istediği aslanlar yedi!
Son güncelleme: 09:15 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more