Sözcü Plus Giriş

ABD’li Senatör Graham’dan flaş Gülen açıklaması!

Trump'a yakınlığıyla bilinen FOX NEWS adlı televizyon kanalının yayınına katılan Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham FETÖ terör örgütünün elebaşı Fetullah Gülen ile ilgili bir soruşturma yürütülmekte olduğunu açıkladı ve Brunson-Gülen takasının hiçbir zaman masada olmadığını belirtti.

00:58 -
ABD’li Senatör Graham’dan flaş Gülen açıklaması!

ABD’li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, katıldığı bir televizyon programında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in eylemlerinin incelendiğini söyledi.

İLGİLİ HABERSon Dakika... Trump: Brunson'ın bırakılması konusunda Türkiye ile bir anlaşma yokSon Dakika... Trump: Brunson'ın bırakılması konusunda Türkiye ile bir anlaşma yok

FOX NEWS televizyon kanalındaki bir canlı yayına konuk olan Cumhuriyetçi Senatör Graham bir basın mensubunun ABD’li rahip Brunson ile ilgili olarak, ‘Erdoğan’ın devletin düşmanı olarak değerlendirdiği Fetullah Gülen’in iadesi konusunda bir değiş tokuş hiç gündeme geldi mi?’ sorusuna yanıt verdi. Graham, “Bu bir süreç, onların legal olarak söylediği deliller var. Bu adamın (Gülen’in) ne yaptığıyla ilgili bir soruşturma devam ediyor. Bu iki ilişkiyi birleştirmek uygun değil bizim legal sistemimizde de bu uygun değil. Türkiye’de bunu anladı. Trump ve Pompeo bu konuda çok çalıştı. Onlar (Türkiye) Rusya’ya karşı NATO müttefiki. Türkiye ile ilişkileri normalleştirmek için bir yol bulmalıyız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERMeral Akşener'den Brunson sorusu: Casussa neden 30 yıl yatmıyor?Meral Akşener'den Brunson sorusu: Casussa neden 30 yıl yatmıyor?

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 01:04 13.10.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more