Sözcü Plus Giriş

ABD’nin en psikopat seri katili: Yıllar sonra 90 cinayeti itiraf etti

Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok sayıda insanı öldüren seri katili Samuel Little mı? 90 kişiyi öldürdüğünü itiraf eden Little'nin cinayetlerinden 34'ü doğrulandı. Diğer cinayetlerin de kanıtlanması durumunda hükümlü Little, 49 kişiyi öldüren Gary Ridgway'in 'en çok kişiyi öldüren seri katil' unvanını alacak.

14:44 -
ABD’nin en psikopat seri katili: Yıllar sonra 90 cinayeti itiraf etti

Hali hazırda Teksas eyalet hapishanesinde yatan 78 yaşındaki Little 90  cinayet işlediği itirafında bulundu. Federal polis şimdi bu itirafın  doğru olup olmadığını araştırıyor. Eğer Little’ın itirafı doğruysa ülke  tarihindeki en kanlı seri katil ortaya çıkmış olacak.

78 yaşındaki Little'ın açıklamaları kan donduran cinstendi.

78 yaşındaki Little’ın açıklamaları kan donduran cinstendi.

Genel olarak uyuşturucu bağımlıları ve hayat kadınlarını hedef alan  Little tüm ülke genelinde onlarca yıl boyunca cinayetler işlemiş. 1.90 boyundaki eksi boksör olan seri katil gençlik yıllarında Samuel McDowell olarak biliniyormuş. 2012 yılında Kentucky eyaletindeki bir evsiz barınağında bulunup tutuklanan Little uyuşturucu ile ilişkili suçlardan ötürü önce Kaliforniya’ya gönderilerek burada yargılanmış.

DNA’sı onu ele verdi

Kaliforniya’daki yargılama sırasında DNA örneği alınan Little’ın üç adet  çözülememiş cinayet dosyasının suçlusu olduğu ortaya çıktı ve 2014 yılında 1987 ile 1989 yılları arasında üç kadını öldürmekten ötürü hapse mahkum oldu. Bu cinayet vakalarındaki tüm kadınlar dövülmüş ve boğularak öldürülmüştü. Ömür boyu hapse mahkum olan Little başka cinayetlerle ilişkisinin keşfedilmesi üzerine Teksas’a transfer edildi. Little burada da 1994’te  işlediği iki cinayeti itiraf etti. Daha sonra güvenini kazanan bir Teksas emniyet görevlisine 1970 ila 2005 arasında işlediği bir düzine cinayeti daha itiraf etti.

Little'ın kurbanlarını seçerek öldürdüğü ortaya çıktı.

Little’ın kurbanlarını seçerek öldürdüğü ortaya çıktı.

Eski dosyalar yeniden açıldı

Son olarak Mayıs 2018’de tüm cinayetlerini itiraf eden Little’ın toplamda 90 kişinin ölümünden sorumlu olduğu anlaşıldı. Şimdiye kadar 34’ünü doğrulayabilen savcılar tüm cinayetlerle ilgili eksik bilgileri tamamlıyor.

Seri katil Little’ın neredeyse tüm kurbanlarını önce sert yumruklarla bayılttığı ardından da boğduğu anlaşıldı. Kurbanların üzerine bıçak veya kurşun yarası olmadığı için birçoğu kaza veya doğal nedenlerle ölüm zannedildi. Little’ın sabıka tarihçesi 1956’ya kadar geri gidiyor. Hırsızlık, sahtecilik ve uyuşturucu kullanımından hüküm giyen Little’ın ilk cinayet suçlaması 1980’de Mississippi’de öldürdüğü bir kadın nedeniyle olmuş ancak suçlu bulunmamış.

En kanlı seri katil

Little cinayetlerini itiraf etmeden önce ABD’nin en kanlı seri katili 49 cinayetle mahkum olan ve ‘Yeşil Nehir Katili’ olarak bilinen Gary Ridgway idi. Diyabet ve kalp hastası olan yaşlı Little ömrünün kalan son günlerini de Teksas hapishanesinde geçirecek.

Son güncelleme: 14:48 29.11.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more