Afrin’le ilgili bir açıklama daha! Teröristlerden Esad’a çağrı…

Terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan YPG/PYD'den Afrin'le ilgili bir açıklama daha yapıldı. Örgüt, Suriye ile anlaşmaya varılmadığını ancak kendilerinden bir rejime çağrı yapıldığını söyledi.

Afrin’le ilgili bir açıklama daha! Teröristlerden Esad’a çağrı…

Terör örgütü YPG’den Suriye güçlerinin Afrin’e girmesi ile ilgili bir açıklama daha geldi. Reuters’a konuşan örgütün üst düzey ismi Suriye ile henüz bir anlaşmaya varılmadığını iddia etti ancak kendilerinden Suriye’ye “sınırları koruyun” çağrısı yapıldığını itiraf etti.

Suriye ajansı SANA başta olmak üzere bazı yayın kuruluşları, YPG ile Suriye arasında anlaşmaya varıldığını ve rejim yanlısı güçlerin “birkaç saat içinde” Afrin’e geçeceğini duyurmuştu.

ÇAVUŞOĞLU “TÜRK ASKERİNİ KİMSE DURDURAMAZ” DEMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da konuyla ilgili olarak; Suriye ordusu Afrin’e girdiği takdirde “kendilerini kimsenin durduramayacağını” söylemişti. Çavuşoğlu, “Rejim buraya PKK ve YPG’yi temizlemek için girerse, sorun yok. Rejim buraya PKK ve YPG’yi korumak için girerse bizi kimse durduramaz. Bu Afrin için de geçerli, Fırat’ın doğusu için de geçerli, Menbiç için de geçerli” demişti.

Son dakika... YPG ile Suriye ordusu anlaştı mı? O iddialara yanıt İlginizi Çekebilir Son dakika... YPG ile Suriye ordusu anlaştı mı? O iddialara yanıt

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...