AKP adayları Reuters’a konuştu: Mehmet Şimşek eleştirilse de…

Reuters haber ajansı AKP'nin milletvekili listesini haberleştirdi. Ajansa konuşan bazı AKP'li adaylar, Erdoğan'ın tercihini, "Bu kritik seçimlere güçlü bir listeyle girmek istiyoruz" diye yorumlarken, bir yetkili, "Erdoğan Şimşek konusunda son kararı verecek. Şimşek'in politikaları bazen eleştirilse de herkes onun yerini doldurmanın zor olduğunu biliyor" dedi.

AKP adayları Reuters’a konuştu: Mehmet Şimşek eleştirilse de…

24 Haziran seçimlerinde geri sayım başlarken, uluslararası basın ve ajansların da bu konudaki haberleri ve analizleri artıyor… Reuters haber ajansı, AKP’nin hafta başında açıklanan listelerini haberleştirdi ve AKP’den aday ve yetkililerle konuştu.

Ajansa konuşan AKP’nin adaylarından biri, “Erdoğan, güçlü bir liste ile bu kritik seçimlerde çoğunluğu kazanmak istiyor” yorumunu yaptı. Reuters’a konuşan kıdemli bir AKP yetkilisi ismini açıklamamak şartıyla listeler hakkında yorum yaptı. İsmini açıklamayan AKP’li yetkili, “Normal şartlarda milletvekili listelerinde olanlar bakan olarak atanamaz” dedi. Reuters’ın 3 farklı kaynaktan aldığı bilgilerde, listede adı olmayan Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın seçim sonrasında da bu görevde kalacağı ifade edildi.

Reuters’a konuşan kaynaklar Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin kabineden ayrılarak belediye başkanlığı koltuğuna oturmayı hedeflediğini dile getirirken, Mehmet Şimşek’in durumunun ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlı olduğu ifade edildi.

İsmini açıklamayan bir AKP yetkilisi, “Şimşek hakkında son kararı Erdoğan verecek. Her ne kadar Şimşek’in politikası bazen eleştirilse de herkes onun yerini doldurmanın zor olduğunu biliyor” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...