Sözcü Plus Giriş

Alman vekiller PKK’lı oldu! Ağır rezalet…

Geçtiğimiz yıl yapılan seçimlerde Türkiye karşıtı politikayla seçmeni kandırmaya çalışan Alman siyasetçiler dün Bundestag'da bir rezalete imza attı. Suriye ve bölgede yaşananların görüşüldüğü toplantıda siyasetçiler boyunlarına terör örgütü PKK paçavralarının renklerinde atkı ve kaşkolla kürsüye çıktı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 09:25, 02/02/2018
Alman vekiller PKK’lı oldu! Ağır rezalet…

Alman meclisinde Sol Parti’nin talebi üzerine Türkiye’nin terör örgütleri PKK, YPG, KCK ve IŞİD’e yönelik Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Operasyonu gündeme getirildi.

Hristiyan Birlik (CSU/CSU) partileri adını konuşan Roderich Kiesewetter, sembolik politikaların sorunu çözmeye yetmeyeceğini belirterek, Türkiye’nin Afrin harekâtının NATO ve Birleşmiş Milletler bünyesinde ele alınması gerektiğini ifade etti.

alman

Türkiye’nin Afrin’e askeri operasyonunun tartışıldığı oturumda konuşan muhalefet partilerinden milletvekilleri ise Ankara’yı kınamalarının yanı sıra yeterince sert tepki göstermediği gerekçesiyle Alman hükümetini eleştirdiler. Ağız birliği yaparak terör örgütü PKK’nın paçavrasının renklerinde kaşkol ve atkılar giyen Sol Parti üyelerinin eşbaşkanı Katja Kipping, Angela Merkel’i de eleştirdi.

Sol Partili bazı vekillerin terör örgütü renklerinde poşu ve atkılar takması Federal Meclis’te tartışma yarattı. Oturumu yöneten Alman Meclis Başkanvekili Wolfgang Kubicki parlamentoda protestonun yasak olduğunu hatırlatarak vekillerin atkılarını çıkarmalarını istedi.

Yayınlanma Tarihi:08:32,