Reklamsız Sözcü

Almanya Dışişleri Bakanı: Türkiye ile kirli anlaşma yok

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'de tutuklu olan Deniz Yücel'in, "Almanya ile Türkiye arasında kirli anlaşma varsa ben yokum" açıklamalarına yanıt verdi. Gabriel, "İki ülke ilişkilerin normalleşmesini istiyor. Kirli anlaşma yok" dedi.

Sozcu.com.tr
19:28 -
Almanya Dışişleri Bakanı: Türkiye ile kirli anlaşma yok

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’de 11 aydır tutuklu olan Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in açıklamalarına yanıt verdi. Deutsche Welle Türkçe servisinde yer alan haberde Gabriel, Yücel’in açıklamalarını değerlendirdi.

İLGİLİ HABERMevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Gabriel ile görüştüMevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Gabriel ile görüştü
Alman Haber Ajansı’na (DPA) konuşan Gabriel, Almanya’daki FETÖ’cülerle bir takas unsuru olmak istemediğini söyleyen Yücel’in açıklamaları hakkında, “Yücel’in açıklamalarını okudum. Söyleşiyi onun bakış açısından baktığımda anlıyorum” ifadesini kullandı.Gabriel, “Ben sadece şunu söyleyebilirim: Böyle düşünmesi için bir neden yok. Her iki ülke ilişkilerin normalleşmesini istiyor ve NATO’daki gibi ittifaklarda yeniden iyi ilişki içinde olmayı istiyor” dedi. Gabriel, Yücel’in ‘Kirli anlaşma’ iddialarını bu açıklamayla yalanladı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 19:32 17.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more