Sözcü Plus Giriş

Almanya ve İngiltere’den Rusya’ya uyarı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ukraynalı mevkidaşı ile yaptığı telefon gürşmesinde yaşanan olaylardan dolayı endişeli olduğunu ve her iki ülke arasındaki gerginliği yatıştırmak için elinden gelen her şeyi yapacağını belirtti. İngiltere Başbakanı May ise Rusya'nın bölgeyi istikrarsızlaştırmak için adımlar attığını söyledi.

Sozcu.com.tr
17:30 -
Almanya ve İngiltere’den Rusya’ya uyarı

Rusya ile yaşanan krizden sonra Alman mevkidaşı ile telefon görüşmesinde bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, görüşmeden mutlu olduğunu açıkladı.

Rusya’nın Kırım yakınlarında el koyduğu 3 Ukrayna savaş gemisine ilişkin olarak Merkel, taraflara itidal çağrısı yaparak bölgedeki barışın korunması gerektiğini belirtti.

İngiltere Başbakanı May ise olarylara ilişkin Rusya’yı suçlayarak bölgeyi istikrarsızlaştırmaya yönelik adımlardan kaçınılması gerektiği vurgusunu yaptı. Reuters

İLGİLİ HABERSon dakika... Ruslar Ukraynalı askerleri gözaltına aldıSon dakika... Ruslar Ukraynalı askerleri gözaltına aldı İLGİLİ HABER Ukrayna ile Rusya savaşın eşiğinde... Ankara'dan ilk açıklama geldi Ukrayna ile Rusya savaşın eşiğinde... Ankara'dan ilk açıklama geldi
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more