Almanya’dan ‘Deniz Yücel’ açıklaması

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Deniz Yücel'in serbest kalmasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Almanya’dan ‘Deniz Yücel’ açıklaması

Almanya Başbakanı Merkel, Deniz Yücel’in serbest kalmasına ilişkin Berlin’de yaptığı açıklamada “Herkes gibi ben de sevindim” dedi. Zor bir yılı geride bırakan Yücel’in eşi ve ailesi adına da mutlu olduğunu kaydeden Merkel, 44 yaşındaki gazetecinin serbest bırakılması konusundaki çabalarından ötürü Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’e teşekkür etti.

Die Welt: Deniz Yücel serbest İlginizi Çekebilir Die Welt: Deniz Yücel serbest

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, gazeteci Deniz Yücel’in tahliyesine ilişkin, “Bugün hepimiz için güzel bir gün. Türk hükümetine sürecin hızlandırılması konusundaki desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Alman Bakan, özellikle mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’na da teşekkürlerini iletti. Gabriel, Bu zor konuda Dışişleri Bakanlığı’na duyduğu güvenden ötürü Almanya Başbakanı Angela Merkel’e de teşekkür etti. Bakan Gabriel, Yücel'in “çok yakında” Türkiye'den ayrılabileceğini söyledi.

Deniz Yücel kimdir? Gazeteci Deniz Yücel neden tutuklandı? İlginizi Çekebilir Deniz Yücel kimdir? Gazeteci Deniz Yücel neden tutuklandı?

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas da, Yücel’in serbest kalmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Bakan, “Bu muhteşem bir haber” dedi. Maas, “Deniz Yücel’in hapishanede geçirdiği her gün çok fazlaydı” dedi.

İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...