Almanya o haberi doğruladı! Flaş Türkiye kararı…

Almanya'nın prestijli dergilerinden Der Spiegel'in iddiasına göre, Almanya'da görevde bulunan geçici hükümet, Türk ordusunda bulunan Leopard (Leopar) tanklarının modernizasyonuyla ilgili kararın dondurulduğu belirtildi. Reuters'a konuşan Almanya hükümet sözcüsü, Spiegel'in iddiasını doğruladı.

Almanya o haberi doğruladı! Flaş Türkiye kararı…

Almanya’nın çok satan dergilerinden Spiegel’de yer alan bir haberde, Ekim ayından beri hükümeti kuramayan Berlin yönetimi daha önce söz kesilen tankların modernizasyonuyla ilgili kararı dondurduğunu iddia etti. İddiaya göre Alman Başbakanı Angela Merkel ile Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in bugün bir araya gelerek konuyu görüştüğü belirtildi.

Leopard 2 (Leopar) tankların özellikleri nelerdir? İlginizi Çekebilir Leopard 2 (Leopar) tankların özellikleri nelerdir?

Tankların modernizasyon ve tank satışı konusunda Merkel ve Gabriel’in yeni hükümetin kurulmasını bekleme kararı aldığı iddiası ortaya atıldı.

Reuters’ın haberinde ise Alman hükümet sözcüsünün Der Spiegel’in iddiasını doğruladığı belirtildi.

ANLAŞMAYA ONAY VERİLMİŞTİ

Almanya ve Türkiye arasında tankların modernizasyonu ile ilgili anlaşma yapılmış fakat geçtiğimiz yıl Ankara-Berlin hattında yaşanan gerilim dolayısıyla bu karar Almanya’dan onay alamamıştı. Dünya’nın 3. silah ihracatçısı olan Almanya’da silah satışı tartışmaları sık sık gündeme geliyordu.

Leopard tanklarıyla ilgili Türkiye'den ilk açıklama İlginizi Çekebilir Leopard tanklarıyla ilgili Türkiye'den ilk açıklama

 

Reuters'ın 'acil' koduyla geçtiği haberde Alman hükümet sözcüsünün iddiayı doğruladığı belirtildi.

Reuters’ın ‘acil’ koduyla geçtiği haberde Alman hükümet sözcüsünün iddiayı doğruladığı belirtildi.

Alman haber dergisi Der Spiegel, web sitesinden haberi böyle duyurdu.

Alman haber dergisi Der Spiegel, web sitesinden haberi böyle duyurdu.