Apple mağazasında inanılmaz soygun… Bir anda harekete geçtiler!

ABD'de Apple mağazalarında yaşanan soygunlara bir yenisi daha eklendi. Kaliforniya'da bir mağazaya giren 5 kişi, saniyeler içinde yirmi telefonu çalarak kaçtı.

ABD'deki Apple mağazaları son dönemde hırsızlık olaylarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Kaliforniya'daki bir Apple mağazasının soyulmasının ardından benzer bir olay bu kez New York'ta yaşandı.

New York’ta bir alışveriş merkezi içerisinde yer alan Apple mağazasının beş hırsız tarafından saniyeler içerisinde soyulması, güvenlik kameralarına yansıdı.

Görüntülerde müşteri şeklinde mağazaya giren 5 hırsız, girişte bulunan iPhone 8 ve iPhone X‘ları incelemeye başlıyor. Bir anda masadaki ürünleri toplamaya başlayan hırsızların, ürünlerin kablolarını çekerek kopardığı görülüyor. Hırsızlar, 15 saniye içerisinde masadaki ürünleri toplayarak mağazadan ayrılıyor.

Mağaza yetkilileri, hırsızların yirminin üzerinde telefonu çaldığını belirtti. Polis hırsızların bulunması için çalışma başlatırken, önemli bir bilgi paylaşana 5 bin dolar verileceğini duyurdu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...