Sözcü Plus Giriş

Bregenz kentinde uzun yıllardır esnaflık yapan Engin Karabulut’un işletmesine yönelik gerçekleştirilen saldırıda, iş yerinin camları kırılırken, işletmenin önüne domuz bibloları bırakıldı. İş yerinin sahibi Karabulut, yaptığı açıklamada, işletmesine ikinci defa saldırıldığını belirterek, bu defa saldırganların iş yerine daha fazla zarar verdiğini söyledi.

avusturya-aa31_6817358

Karabulut, ülkedeki ırkçı siyasi söylemin bu ve benzeri olayların artış göstermesine neden olduğunu vurgulayarak, “Irkçı söylemler arttığı müddetçe bu olaylar da artacaktır. Siyasilerin ırkçı söylemleri azaltmaları gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

İLGİLİ HABERİngiltere'de Suriyeli çocuğa ırkçı saldırıİngiltere'de Suriyeli çocuğa ırkçı saldırı

SALDIRGANLAR YAKALANDI

Avusturya vatandaşı Karabulut, 40 yıldır barış içinde yaşadıklarını kaydederek, son yıllarda yaşanan siyasi gelişmelerin toplumu kutuplaştırdığını ifade etti. Karabulut, “Ne kadar saldırı olursa olsun, biz Avusturya’da yaşıyoruz. Avusturya kanunlarına her zaman saygılı olduk. Avusturya’yı seviyoruz, böyle saldırılar ile bizi yıldıramazlar.” diye konuştu. Öte yandan saldırıya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında polisin saldırganları yakaladığı öğrenildi. AA

Son güncelleme: 20:21 02.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more