Bu hikayeyi duyan gözyaşlarına hakim olamıyor… Her gün sahile gidiyor ve…

İtalya'da yaşayan Giuseppe Giordano'nun hikayesi dünya gündeminde... 70 yaşındaki Giordano 7 yıldır elinde bir çerçeveyle deniz kenarına gidip saatlerce oturuyor ve dalgaları izliyor. Giordano'nun elindeki çerçevenin hikayesi ise bir hayli üzücü.

Bu hikayeyi duyan gözyaşlarına hakim olamıyor… Her gün sahile gidiyor ve…

İtalyan basını 70 yaşındaki Giuseppe Giordano’yu konuşuyor… Gaeta’nın ufak bir sahil kasabasında yaşayan Giordano 7 yıldır her gün tek başına elinde bir çerçeve ile plaja gidiyor. Sahilde oturup dalgaları seyreden Giordano’nun elindeki çerçevede ise büyük bir aşk var.

dram-mirror

Giordano hiç aksatmadan her gün Gaeta sahiline gidiyor ve dalgaları izliyor. Giordano’nun yanından eksik etmediği çerçevede ise 1969’da evlendiği ve ölene dek birlikte olduğu eşi Ida’nın bir fotoğrafı var. 7 yıl önce kanserden hayatını kaybeden Ida ile henüz 16 yaşındayken evlenen ve üç çocuğu olan Giordano, “Gençken hep buraya gelirdik. Burası bizim yerimizdi” dedi.

thesun-adam

Giordano’yu fark eden ise bölgede pizzacı işleten Giorgio Moffa oldu. Yaşlı adamın bir fotoğrafını çekip sosyal medyadan paylaşan Moffa, Giordano’yu bir anda fenomen yaptı. Moffa, “Onu görüp konuştum ve bana hikayesini anlattı. Herkes hayatı boyunca değer verdiği birilerini kaybetmiştir. Fakat Giuseppe yaşadığı bu kaybı kabullenerek bunu herkese gösterme cesaretine sahip” dedi.

BİR BENZERİ TÜRKİYE’DE DE YAŞANDI
Benzer bir hikaye de Türkiye’de yaşanmıştı… Ünlü ses sanatçısı Ayla Dikmen’in 22 yıl birlikte yaşadığı Enis Berki, yerel basına açıklamalarda bulunmuştu. Berki, Dikmen’in ölümünden sonra her gün ünlü sanatçının mezarına çiçek bırakmıştı. Berki, geçmiş yıllarda verdiği demeçte Ayla Dikmen’le birlikte satın aldığı eşyaları ve perdeleri bile hala kullandığını söylemişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...