Bu polise madalya vermeli

İngiltere'nin Lancaster kentinde polis, bir şüpheliyi yakaladı. Fakat bunu gerçekleştiren polis gerçekten büyük bir ödülü hak ediyor... Zira polis çizgi filmden fırlamış gibi hazırlanan bir robot resim üzerinden hırsızı yakaladı.

Bu polise madalya vermeli

İngiltere şaşkınlık içinde… Bunun sebebi de Lancaster kentinde yaşanan bir hırsızlık ve polisin şaşırtıcı şekildeki başarısı. Önceki gün yaşanan iki soygun olayı sonrasında görgü tanıklarıyla görüşen polis saldırganın robot resmini çizdi.

Fakat sosyal medya üzerinden paylaşılan çizim, rahatlıkla görülebileceği üzere bir çizgi film karakterini andırıyor. Lancaster Online’da yer alan haberde yetkililer bir çocuğun çizimine benzeyen kara kalem çizim hakkında açıklama yaptı. Yetkililer çizimden yola çıkarak 44 yaşındaki Hung Phuoc Nguyen’i yakaladıklarını duyurdu. İki suçtan yakalanan saldırganın pazar yerinde para çaldığı açıklandı.

Lancaster City polisi, “Bize zanlının 30-40 yaşları arasındaki bir erkek olduğunu ve ufak bir vücudu olduğunu söylediler. Saldırganın Güney Amerikalı ya da Asyalı olduğundan şüpheleniliyordu. Siyah düz saçları vardı ve elmacık kemikleri çıkıktı. Görgü tanıkları bize zanlının çenesinin ince olduğunu da dile getirdi” ifadesini kullandı. Zanlının gözaltına alınmasının ardından

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...