Sözcü Plus Giriş

Cadı avı başladı… ABD bombacının peşinde!

ABD son bir haftadır Trump karşıtı isimlere yollanan bombalı paket furyasıyla çalkalanıyor. Eski Başkan Obama ve ünlü aktör Robert De Niro gibi isimlere de gönderilen bombalı paketlerin ardından ülke genelinde cadı avı başlatıldı. FBI, Florida eyaletindeki Miami kenti yakınlarında bir postanede arama gerçekleştirdi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 07:53, 26/10/2018
Cadı avı başladı… ABD bombacının peşinde!

ABD basınına konuşan kaynaklar, en az bir patlayıcının Florida eyaletinden gönderildiğinin tespit edildiğini söyledi. FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney, düzeneklerin FBI laboratuvarlarındaki incelemesinin devam ettiğini duyurdu.

Miami’nin Opa-locka bölgesindeki postanede gerçekleştirilen aramaya bomba imha ekibi ve özel eğitimli köpekler de katıldı.

Patlayıcılardan ilki Pazartesi günü Demokrat Parti’nin en büyük destekçisi milyarder iş adamı George Soros’un evi yakınlarında bulunmuştu.

New York Polis Komiseri James O'Neill, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ve FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney muhabirlere bilgi verdi.

New York Polis Komiseri James O’Neill, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio ve FBI Direktör Yardımcısı William Sweeney muhabirlere bilgi verdi.

FBI diğer bomba düzeneklerinin ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’a, ABD eski Başkanı Barack Obama’ya, CNN üzerinden eski CIA Direktörü John Brennan’a, eski Adalet Bakanı Eric Holder’a ve California eyaleti Demokrat Kongre üyesi Maxine Waters’a ve aktör Robert De Niro’ya gönderildiğini açıkladı.

Trump paketlerle ilgili önceki günkü Twitter açıklamasında, “Amerikan halkının güvenliğinin en yüksek önceliği olduğunu ve güvenlik güçleriyle bu konuda toplantı yaptığını” söyledi.

Yayınlanma Tarihi:07:46,