Sözcü Plus Giriş

Çekya’da Salih Müslim skandalı devam ediyor

Geçtiğimiz hafta gözaltına alındıktan sonra hafta içinde hakim karşısına çıkarılarak kısa sürede serbest bırakılan terör örgütü PKk'nın uzantısı PYD'nin eski eş başkanı Salih Müslim ile ilgili bir gelişme daha yaşandı. İçişleri Bakanı, Müslim'in neden gözaltına alındığına dair soruşturma başlatılacağını söyledi.

Sozcu.com.tr
13:21 -
Çekya’da Salih Müslim skandalı devam ediyor

Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin eski eşbaşkanı olan Salih Müslim’in geçen hafta Çekya’nın başkenti Prag’da gözaltına alınması ve bu hafta içerisinde de hakim karşısına çıkması Ankara-Prag hattında tansiyonu yükseltmişti. Terör örgütü elebaşı Müslim’in kelepçeyle hakim karşısına çıktıktan sadece dakikalar içinde güle oynaya serbest bırakılmasının ardından Çekya’da bir rezalet daha yaşandı.

İLGİLİ HABERÇekya'dan skandal karar... Salih Müslim serbest!Çekya'dan skandal karar... Salih Müslim serbest!
Çekya İçişleri Bakanı Lubomir Metnar, Müslim’in gözaltına alınmasıyla ilgili olarak talimat verdiğini söyledi. Kırmızı bültenle hakkında yakalama kararı bulunan Müslim’in yakalanmasıyla ilgili konuşan muhalif Hıristiyan Demokrat vekili Marek Vyborny, “Diğer Avrupa ülkelerinde neden yakalanmadığına şaşırıyorum” derken, Metnar bu yoruma yanıt verdi. Metnar, “Bu konuda inceleme birimlerine talimat verdim, süreci soruşturacaklar. Prag Savcılığı’nda Müslim’i yakalama ve Türkiye’ye iade etmesine dair bir belge vardı. Bu doğrultuda polis işlem yaptı” dedi.

Son güncelleme: 13:32 02.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more