Sözcü Plus Giriş

Dev markaları geride bıraktılar… Dünyanın ilk katlanabilir telefonu

Çinli teknoloji şirketi Royole, dünyanın ilk katlanabilir ekranlı telefonunu tanıttı. 6 yıl önce kurulan şirket, telefon için ön siparişleri almaya başladı.

13:04 -
Dev markaları geride bıraktılar… Dünyanın ilk katlanabilir telefonu

Merkezi ABD’nin teknoloji merkezi olan Califorina’da bulunan ancak kökleri Çin’e dayanan Royole, FlexiPai adını verdiği yeni telefonunu Pekin’de düzenlenen lansmanla tanıttı.

Ekran açık haldeyken 7,8 inç (19,8 cm). Ancak kapalı haldeyken üç farklı küçük ekran işlevi görebiliyor. Ön yüz, arka yüz ve katlanan bölümdeki ekranlar, aynı anda farklı görüntüleri yansıtabiliyor.

cin-telefon-royole2

Sadece 6 yıl önce kurulmuş olan Royole, bugünden itibaren yeni telefonlar için Çin’de ön siparişler almaya başlayacağını açıkladı.

cin-telefon-royole4

Telefonun fiyatı ise teknik özelliklerine bağlı olarak 1290 dolar ile 1863 dolar arasında değişiyor. FlexiPai’nin yazılım uzmanlarına özel bir modeli de bugün satışa çıkıyor.

cin-telefon-royole3

Telefonların teslimatlarının Aralık ayında yapılması hedefleniyor. Royole’un katlanabilir ekran teknolojisini tanıttığı lansman, tüketici teknolojileri uzmanları için de sürpriz oldu.

Güney Koreli Samsung ya da Çinli Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonları piyasaya süren ilk şirketler olması bekleniyordu.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more