Sözcü Plus Giriş

Dışişleri’nden kimyasal silah açıklması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İngiltere'de yaşanan eski Rus ajanının kimyasal silahla zehirlenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aksoy açıklamasında, Türkiye’nin kimyasal silah kullanımını insanlık suçu olarak kabul ettiğini belirterek, İngiltere’de meydana gelen kimyasal saldırının faillerinin en kısa sürede adalet önüne çıkarılması gerektiğini söyledi.

21:05 -
Dışişleri’nden kimyasal silah açıklması

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Birleşik Krallık'ta meydana gelen kimyasal silah saldırısı hakkındaki bir soruya yazılı cevap verdi. Aksoy, Türkiye'nin kimyasal silah kullanımını insanlık suçu olarak kabul ettiğini hatırlattığı açıklamasında, İngiltere'de yaşanan saldırının da bu çerçevede görülerek kınandığını belirtti.

TÜRKİYE’DEN FAİLLER BULUNMALI ÇAĞRISI

Aksoy, Türkiye'nin NATO Konseyi'nin 14 Mart'ta bu konuda yaptığı açıklamaya katıldığını belirterek, “Saldırıya dair görüşümüz Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın yanı sıra, Silahsızlanma Konferansı ve Avrupa Konseyi toplantılarında da ifade olundu. Bu vahim olay hakkında gerekli soruşturmalar yapılarak failler en kısa sürede adalet önüne çıkartılmalıdır” ifadelerini kullandı. İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more