Sözcü Plus Giriş

Doğum lekesi sanıyordu kendisinin ikizi çıktı

ABD'de yaşayan Taylor Muhl, Chimera sendromu nedeniyle aynı zamanda kendisinin ikizi. Muhl'un doğum lekesi sandığı izler, anne karnında DNA yapısını edindiği kardeşine ait.

Sozcu.com.tr
10:26 -
Doğum lekesi sanıyordu kendisinin ikizi çıktı

ABD’nin California eyaletinde yaşayan müzisyen Taylor Muhl, karnında bulunan doğum lekesi için doktora gittiğinde hiç beklemediği bir gerçeği öğrendi.

Muhl’ın sıradan bir leke olarak düşündüğü izler, hiç sahip olamadığı ikiz kardeşine ait çıktı. Muhl’a uygulanan testler sonucunda, genç kadının iki farklı DNA dizilimine sahip olduğu ve bunlardan birini anne karnında ikizinden edindiği belirlendi.

Chimera adı verilen genetik bir sendroma sahip olduğunu öğrenen Muhl, vücudundaki farklı hücre yapılarıyla aynı zamanda kendisinin ikizi.

Bağışıklık sorunları yaşıyor

Bu durum nedeniyle çeşitli sağlıklı sorunları yaşayan Muhl, “Vücudum, farklı DNA ve hücre yapılarına reaksiyon gösterdi. Bağışıklık sistemim normal bir insana göre çok daha zayıf” dedi.

Dr. John Pappas, nadir görülen bu sendromun ana rahmindeki embriyoların henüz erken aşamadayken füzyona uğraması ve farklı hücre yapıları geliştirmesiyle oluştuğunu ifade etti.

Son güncelleme: 10:52 03.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more