Dolandırıcı İngiliz çift, Türkiye yüzünden yargı karşısında

2015'te Türkiye'ye tatile gelen İngiliz çift Leon Robert ve Jade Muzoka, otelde zehirlendikleri gerekçesiyle turizm acentesinden 50.000 pound elde etmişti. Fakat çiftin Facebook'a yüklediği fotoğraflar ortaya çıkınca, ikili dolandırıcılıktan yargılanıyor.

Dolandırıcı İngiliz çift, Türkiye yüzünden yargı karşısında

İngiltere’de geçimini vücut geliştirerek kazanan bir çift, ülke gündemine oturdu. 37 yaşındaki Leon Roberts ve 27 yaşındaki Jade Muzoka 2015’te Türkiye’ye tatile gelmişti.

Güney sahillerinde tatil yaptıktan sonra ‘zehirlendikleri’ bahanesiyle turizm acentesi TUI’ye şikayette bulunan çift toplamda 50 bin pound (yaklaşık 250.000 TL) para elde etmişti. Fakat bugünlerde çift oldukça zor günler geçiriyor.

Bunun sebebi de çiftin aslında hiç zehirlenmemiş olması. Öyle ki çiftin tatilde çektikleri fotoğrafların ortaya çıkması sonrasında soruşturma açıldı. Çift, fotoğraflarda güneşlenirken, lüks lokantalarda yemek yerken ve eğlenirken görüntülendi.

cift

Bu hafta Southern Derbyshire Mahkemesi’ne çıkan çiftin dolandırıcılık yaptığı gündeme geldi. Yargıç, “Böyle bir olay utanç verici. O paraya gerçekten ihtiyacı olanlar ulaşamıyor ama böyle dolandırıcılar o paraya kolayca erişebiliyor. Yapılan bu sahtecilik korkunç” dedi.

2015’te Antalya’da bir hafta tatil yapan çift hakkındaki karar önümüzdeki günlerde verilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...