Sözcü Plus Giriş

Dünya’dan İsrail’e tepki, Filistin’e destek!

İsrail'in, Gazze sınırında Filistinli göstericileri adeta katletmesine dünyadan da tepki yağdı. Çok sayıda ülkede vatandaşlar Filistin'e destek için sokaklara çıktı.

11:09 -
Dünya’dan İsrail’e tepki, Filistin’e destek!

İsrail’in Gazze’de yaptığı katliam dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlenen gösterilerle protesto edildi. Bu ülkeler arasında Brezilya, Arjantin ve Tunus da vardı.

Foto: Reuters

Foto: Reuters

Brezilya’nın Sao Paolo şehrinde vatandaşlar Filistin bayraklarıyla sokağa çıkarken, şehirde bulunan finans merkezine de Filistin bayrağı yansıtıldı.

Gösterilerin diğer bir adresi de Arjantin’in başkenti Buenos Aires oldu. Arjantinliler İsrail’in katliamını, Filistin bayraklarıyla sokaklara çıkarak kınadı.

Foto: Reuters

Foto: Reuters

Foto: Reuters

Foto: Reuters

Kuzey Afrika ülkesi Tunus’ta ise protestoların merkezinde başkent Tunus yer aldı. Vatandaşlar kurulan Mescid-i Aksa maketinin yanına Filistin bayraklarıyla poz vererek sloganlar attı.

İLGİLİ HABERABD'den sonra Guatemala'dan da Kudüs kararıABD'den sonra Guatemala'dan da Kudüs kararı İLGİLİ HABERGazze'de çekilen bu kare dünya medyasının gündemine oturduGazze'de çekilen bu kare dünya medyasının gündemine oturdu
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more