Sözcü Plus Giriş

Ege’de tansiyon yükseldi… Yunanhücum botu Türk gemisine çarptı

Tansiyonun düşmediği Ankara-Atina hattında bugün sıcak bir gelişme yaşandı. Ege Denizi'nde Yunan savaş gemisi, Türk kargo gemisine çarptı. Armatolos isimli silahlı Yunan gemisinin çarpmasına rağmen Yunan yetkililer, Türk bandıralı gemiyi suçladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 15:28, 04/05/2018
Ege’de tansiyon yükseldi… Yunanhücum botu Türk gemisine çarptı

Yunanistan’da provokasyon bitmiyor… Tansiyonun bir an bile düşmediği Atina-Ankara hattında sıcak bir gelişme yaşandı. Dün gece deniz üzerinden kaçak yollarla Yunanistan’a giden mülteciler için devriye gezen Yunan hücumbotu bir Türk kargo gemisine çarptı. Yunan yetkililer, “Türk bandıralı gemisi Yunan aracına yaklaştı ve çarptı” açıklamasını yaparak bir provokasyon yaptı.

Yunan donanması, NATO’ya bilgi verildiğini ve kimsenin olayda yaralanmadığını duyurdu. Yunan donanması tarafından yapılan açıklamada çarpışmanın ardından Türk yük gemisinin Türkiye karasularına doğru ilerlediği ve ikazları dikkate almadığı iddia edildi.

Ankara’dan da olayla ilgili bir açıklama geldi. Reuters’ın Ulaştırma Bakanlığı’na dayandırdığı haberde, yaşanan olayda kimsenin hayatını kaybetmediği ve yaralanmadığı belirtilirken, doğaya herhangi bir zarar verilmediği vurgulandı.

 

Yayınlanma Tarihi:15:24,