Sözcü Plus Giriş

Eğer yemek yemediyseniz bu haberi okumayın… Balığın içinden hareket ederek çıktı

ABD'de bulunan bir lokantada önceki gün yemek yiyen bir arkadaş grubu hayatlarının şokunu yaşadı. New Jersey'de bulunan lokantada balık siparişi veren kadın, yemeğin yarısına geldiğinde balığın içinden bir solucanın hareket ettiğini gördü. Çift yemeği bırakırken lokanta balık servisini durdurdu.

14:35 -
Eğer yemek yemediyseniz bu haberi okumayın… Balığın içinden hareket ederek çıktı

ABD, New Jersey’deki bir lokantada yaşanan mide bulandırıcı olayı konuşuyor… Asbury Park’taki Stella Marina Bar and Restaurant isimli mekanda bir çift teyzelerinin 80’inci doğum günü için yemeğe oturdu. Jim Guinee ve kız arkadaşının sipariş verdiği balık masaya geldiğinde çift afiyetle balığı yedi.

Fakat yemek sırasında soluklanan Guinee’nin kız arkadaşı Jennifer Morzano, yemeğinde bir hareket fark etti. Dikkatlice bakan kadın balığın gövdesinden dışarı doğru bir kurdun çıktığını gördü. Solucanı videoya çeken Guinee, “Yemeğin içinden canlı kurt çıktı. Tabaktaki yemek canlandı” ifadesini kullandı. Gui,nee, “Kız arkadaşım şok oldu çünkü daha önce yemeğinde canlı parasit görmemişti” dedi.

Lokantayı şikayet eden aile videoyu da sosyal medyada paylaştı. Yaşananlardan dolayı çok üzgün olduklarını söyleyen işletmeci, “Konuyla ilgileniyoruz. Ailenin yaşadıkları travmayı karşıladık. Soruşturma başlattık ve balık siparişlerini durdurduk” açıklamasını yaptı.

Uzmanlar anisakid isimli bir parazitin tüketilmesi durumunda ciddi rahatsızlıklara sebep olabileceğini duyurdu.

Son güncelleme: 14:56 01.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more