Erdoğan: Soçi Zirvesi’nin ikincisi İstanbul’da düzenlenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefon görüşmesi yaptığı açıklandı. Reuters'ıun cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberinde Soçi Zirvesi'nin devamının İstanbul'da düzenlenmesi konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi.

Erdoğan: Soçi Zirvesi’nin ikincisi İstanbul’da düzenlenecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bugün Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştüğü açıklandı. Rus haber ajansı RIA, iki ismin Afrin ve İdlib olmak üzere Suriye’deki son gelişmeleri ele aldığını açıkladı.

Reuters’ın aktardığı haberde ise Erdoğan ve Putin’in Soçi Zirvesi’nin ikinci ayağının İstanbul’da gerçekleştirilmesi konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi. İki liderin İdlib'te Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki yeni gözlem noktalarının oluşturmasına ivme kazandırma hususunda mutabık kaldıkları, Astana süreciyle ilgili fikir teatisinde bulundukları ve Suriye’de Doğu Guta'daki insani duruma değindikleri de belirtildi.

KREMLİN’DEN AÇIKLAMA

İki liderin görüşmesiyle ilgili olarak Kremlin’den açıklama geldi. Kremlin, Rusya ve Türkiye’nin askeri alanda daha fazla işbirliği konusunda mütabık kaldığını açıklarken, Erdoğan ve Putin’in Suriye’de terörizme karşı yapılan işbirliğinde sağlanacak koordinasyonun önemine vurgu yapıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...