Sözcü Plus Giriş

Erdoğan ve Ruhani arasında kritik telefon

Reuters haber ajansının Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İranlı mevkidaşı Ruhani'nin bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği açıklandı.

Sozcu.com.tr
17:25 -
Erdoğan ve Ruhani arasında kritik telefon

Reuters’ın haberinde, Ruhani ve Erdoğan’ın Suriye’nin Doğu Guta’daki ateşkesin devamı için çalışmaları hızlandırma konusunda görüştüğü belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, başta Doğu Guta olmak üzere Suriye'deki son gelişmeler ele alındı. BM Güvenlik Konseyinin 2401 sayılı kararına atıfta bulunan iki lider, Doğu Guta'da ateşkesin tam olarak hayata geçirilmesi için özellikle Türkiye, İran ve Rusya'nın ortak çaba harcamasının büyük önem arz ettiğini vurguladılar.

Görüşmede, Doğu Guta'daki insanlık dramının bir an önce son bulması ve halka insani yardımların ulaştırılması için ateşkesin hızla hayata geçirilmesine yönelik çabaların hızlandırılması konusunda mutabık kalındı. İki liderin Türkiye, İran ve Rusya'nın Nisan ayında İstanbul'da liderler düzeyinde gerçekleştirecekleri üçlü zirve hakkında da görüş teatisinde bulundukları kaydedildi.

Son güncelleme: 18:45 07.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more