Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan anıta çelenk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Berlin’de Neue Wache Anıtı'nı ziyaret ederek anıta çelenk bıraktı.

Sozcu.com.tr
15:28 -
Erdoğan’dan anıta çelenk

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün geldiği Berlin'de temaslarını sürdürüyor.

Sabah saatlerinde Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından resmi törenle karşılanan, ardından da Alman mevkidaşı ile ikili ve heyetlerarası görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Almanya Başbakanı Angela Merkel'le bir araya geldi.

erdogan-anit-reuters2

Erdoğan, Merkel ile gerçekleştirdiği ikili görüşmenin ardından ortak basın toplantısında kameraların karşısına geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra savaş ve diktatörlük kurbanları anısına yapılan Neue Wache Anıtı’nı ziyaret ederek çelenk bıraktı.

erdogan-anit-reuters

Erdoğan bugünkü temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Steinmeier tarafından onuruna verilecek resmi yemeğe katılacak. Yarın Merkel ile bir kez daha bir araya gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği Camii'nin açılışını gerçekleştirecek.

İLGİLİ HABERCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dündar sorusuna yanıt: O bir ajanCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dündar sorusuna yanıt: O bir ajan
Son güncelleme: 15:30 28.09.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more