Erdoğan’dan bir kritik Afrin görüşmesi daha!

Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İranlı mevkidaşı Ruhani ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre görüşmede, başta Afrin ve İdlib olmak üzere Suriye meselesindeki son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ruhani'den önce de Rusya Devlet Başkanı Putin'in ile görüşmüştü.

Erdoğan’dan bir kritik Afrin görüşmesi daha!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yle dün telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen son dakika bilgilerine göre görüşmede, başta Afrin ve İdlib olmak üzere Suriye meselesindeki son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi paylaşımında bulunduğu görüşmede, terör unsurlarına karşı verilen mücadelede işbirliğinin önemi vurgulandı. İki lider, Suriye meselesine çözüm bulmaya yönelik çabalar çerçevesinde Astana süreci ve Soçi Kongresi'ne de değindiler.

Son dakika! Erdoğan ve Putin arasında kritik Afrin görüşmesi İlginizi Çekebilir Son dakika! Erdoğan ve Putin arasında kritik Afrin görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme vesilesiyle İran'da yolcu uçağının düşmesi neticesinde hayatını kaybedenler için Ruhani'nin şahsında tüm İran halkına taziyelerini de iletti.  İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...