Sözcü Plus Giriş

Ermenistan’da tansiyon düşmüyor… Göstericiler yolları kapattı

Ermenistan'da sular durulmuyor... Protestocular başkent Erivan'a giriş yollarının bazılarını ve havalimanına giden yolu kapattılar. Muhalefet lideri Paşinyan, "Biz vazgeçmeyeceğiz. Protestoya devam edeceğiz" dedi.

Sozcu.com.tr
10:48 -
Ermenistan’da tansiyon düşmüyor… Göstericiler yolları kapattı

Göstericilerin bu hareketi, protesto hareketinin lideri Nikol Pashinyan’ın dün yaptığı ülke çapında sivil itaatsizliğe başlanması çağrısını ve iktidar partisinin istifa eden Başbakan Serj Sarkisyan yerine Pashinyan’ın başbakanlığa atanmasını engellemesini izliyor.

ermenistana-reuters

Bazı Ermeni seçmenler, 10 yıl cumhurbaşkanlığının ardından geçen ay parlamento tarafından başbakan seçilen ve Rusya’ya yakın bir siyasetçi olan Sarkisyan’ı iktidarı elden bırakmamaya çalışmakla suçluyorlar. Protestocular ayrıca şehir merkezinde bazı yolları da kapattı.

Reuters’a konuşan muhalefet lideri Paşinyan, “Sivil itaatsizliğe ve protestoya devam edeceğiz. Biz vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

ermenis-reutersİLGİLİ HABERErmenistan'da muhalefet lideri Pashinyan Başbakan seçilemediErmenistan'da muhalefet lideri Pashinyan Başbakan seçilemedi
Son güncelleme: 10:57 02.05.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more