Sözcü Plus Giriş

Esad Doğu Guta’da katliama devam ediyor

Esad rejiminin Doğu Guta'daki katliamları devam ediyor. Guta'da Pazar gününden bu yana düzenlenen saldırılarda 416 kişi hayatını kaybederken en az 2100 kişi de yaralandı. Bölgeden Reuters kameralarına yansıyan bu görüntülerde bir baba, çocuğunun cansız bedenini ceset dolu bir kamyonetin arkasından alırken görülüyor.

null
Güncellenme: 11:02, 23/02/2018
Esad Doğu Guta’da katliama devam ediyor

Yaklaşık 6 yıldır Suriye ordusunun kuşatması altında olan, başkent Şam’a bağlı Doğu Guta’da insanlık dramı yaşanıyor. Birleşmiş Milletler’in de acil gündemle toplandığı Guta’da temel gıda malzemeleri ve temiz içecek su bile bulunmuyor. Rejim tarafından Pazar gecesinden bu yana gerçekleştirilen saldırılarda 416 kişinin hayatını kaybettiği en az 2100 kişinin de yaralandığı duyuruldu.

 

Suriye rejiminin havadan ve karadan aralıksız vurduğu Guta’da yaklaşık 400 bin kişi yaşıyor.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre Suriye ordusuna ait helikopterler pazar alanları ve meydanlara varil bombalarıyla saldırıyor.

BM: GUTA’DAKİ SİVİLLER CEHENNEMİ YAŞIYOR

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Doğu Guta’yı “yeryüzü cehennemi” olarak tanımladı. Guterres, Doğu Guta’da çatışmaların “hemen ve tamamen” askıya alınması çağrısı yaptı. BM Genel Sekreteri ayrıca Guta’daki sivillerin “cehennemi yaşadığını” söyledi.

İlginizi ÇekebilirRusya, Suriye'de ateşkes öngören BMGK tasarısına itiraz ettiRusya, Suriye'de ateşkes öngören BMGK tasarısına itiraz etti
Yayınlanma Tarihi:10:55,