Sözcü Plus Giriş

Eski CIA Direktörü’nden Trump’a olay sözler

CIA'nın eski Direktörü John Brennan yeni Başkan Trump için çok ağır konuştu. 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinde yaşandığı iddia edilen yolsuzlukların soruşturulduğu komisyonda konuşan John Brennan, Trump'a "rezil demagog" dedi. Trump'tan eski CIA Direktörüne yanıtsa gecikmedi.

Sozcu.com.tr
20:49 -
Eski CIA Direktörü’nden Trump’a olay sözler

Newsweek’den alınan bilgilere göre, eski CIA Direktörü John Brennan, Rusya’nın manipüle ettiği iddia edilen 2016 yılındaki başkanlık seçimlerinin soruşturulduğu komisyonda Trump için çok ağır sözler söyledi.

İLGİLİ HABERTrump kritik ismi görevden aldıTrump kritik ismi görevden aldı

“AMERİKA SENİ YENECEK”

2013 ile 2017 yılları arasında CIA Direktörlüğü yapan Brennan, Trump için; “Aldığın rüşvetler, ahlaki sorumsuzlukların ve siyasi yolsuzlukların ortaya çıktığı zaman aşağılanarak tarihin tozlu sayfalarında hak ettiğin yeri bulacaksın. Andy McCabe'i hedefe koyabilirsin, fakat Amerika'yı yıkamayacaksın, Amerika seni yenecek.” dedi.

– Trump’tan John Brennan’a yanıt
– “FBI’da, adalet ve devletin en yüksek seviyelerinde muazzam bir sızıntı, yalan ve yolsuzluk vardı”

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP ESKİ CIA DİREKTÖRÜNE ANINDA CEVAP VERDİ 

ABD Başkanı Donald Trump, eski CIA Direktörü John Brennan'ın iddialarının ardından yaptığı açıklamada, “FBI’da, adalet ve devletin en yüksek seviyelerinde muazzam bir sızıntı, yalan ve yolsuzluk vardı” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, eski CIA Direktörü John Brennan'ın kendisini için “Aldığın rüşvetler yolsuzluklar ortaya çıktığı zaman tarihin tozlu sayfalarında yer alacaksın. Amerika seni yenecek şeklindeki” açıklamalarına yanıt verdi. Trump, Twitter üzerinden açıklama yaparak FBI'da üst düzeyde yolsuzlukların olduğunu belirtti.

“KAÇ BİN DOLAR VERİLDİ”

ABD Başsavcısı Jeff Sessions tarafından Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) eski 2 numaralı yetkilisi Andrew McCabe’yi görevden alınmasının ardından Başkan Trump yaptığı açıklamada, “İstihbarat Komitesi’nin sonuç verdiği gibi, Rusya ile Trump kampanyası arasında bir anlaşma yoktu. Ancak FBI’da, adalet ve devletin en yüksek seviyelerinde muazzam bir sızıntı, yalan ve yolsuzluk vardı” dedi.

McCabe’nin yakalandığını ve çağrılıp kovulduğunu belirten Trump, “Aynı zamanda soruşturma altında olan Crooked H arkadaşı Terry M’nin karısının kampanyasına kaç bin dolar verildi? Kaç yalan var? Kaç tane sızıntı var? Comey her şeyi biliyordu ve çok daha fazlasını” ifadelerini kullandı. İHA

 

Son güncelleme: 21:57 30.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more