Sözcü Plus Giriş

Fast food zincirinde skandal… Hamile kadına kahve yerine deterjan verdiler

Türkiye'de de şubesi bulunan bir Amerikan fast food zinciri, Kanada'daki bir şubesinde kahve sipariş eden 8 aylık hamile bir kadına temizleme solüsyonu verildiğinin ortaya çıkması sonrası özür diledi.

Sozcu.com.tr
11:47 -
Fast food zincirinde skandal… Hamile kadına kahve yerine deterjan verdiler

Kanada’nın Alberta eyaletinde yaşanan olayda, bebek bekleyen Sarah Douglas fast food zincirinin araca servis bölümünden latte kahve siparişi vermişti. Ancak Douglas kahveden bir yudum aldığında şaşkınlığa uğradı. Bardağın içindeki kahverengi sıvı, ne kahve ne de süttü.

Sarah Douglas hemen aracını kenara çekti ve ağzındaki sıvıyı tükürdü. Lokantaya geri dönen Douglas çalışanlardan yöneticilerini çağırmalarını istedi. Lethbridge News yerel gazetesine konuşan kadın, yöneticinin “Yeni bir kahve ister misiniz?” diye sorduğunu, onlara ‘Tabii ki hayır, bu kabul edilemez’ dediğini söyledi.

Hamile kadın doktora gittiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

 

TEMİZLERKEN SOLÜSYON AKMIŞ
Zincirin acente yetkilisi Dan Brown ise, yazılı bir açıklamayla yaşananlardan dolayı özür diledi. Brown, kahve makinesinin her sabah olduğu gibi temizleme solüsyonuyla temizlendiğini ancak Douglas’ın lattesi hazırlanırken makinedeki süt borusunun temizlik solüsyonundan geri sökülmediğini açıkladı. “Temizlik prosedürlerinin yeniden gözden geçirilmesi için hızla harekete geçtik” diyen Brown, makinelerde temizlik sonrası hazne borularının doğru yerleştirilmesi için bilgilendirici ek işaretler yerleştireceklerini söyledi. Sarah Douglas ise, yerel basına kontrol için doktora gittiğini ancak sağlığının yerinde olduğunu aktardı.

Son güncelleme: 11:49 02.08.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more