Reklamsız Sözcü

FBI, Trump’ın avukatının ofisini bastı

Amerikan Federal Suçları Araştırma Bürosu (FBI) dün ABD Başkanı Donald Trump'ın kişisel avukatı Michael Cohen'in New York'ta bulunan ofisine baskın düzenledi.

Sozcu.com.tr
android-time 00:15
FBI, Trump’ın avukatının ofisini bastı
Amerikan Federal Suçları Araştırma Bürosu (FBI) dün ABD Başkanı Donald Trump'ın kişisel avukatı Michael Cohen'in New York'ta bulunan ofisine baskın düzenledi.

Reuters’dan alınan bilgilere göre; Trump’ın avukatı Micheal Cohen’in, Başkan Trump’ın 2006 yılında bir porno yıldızıyla yaşadığı ilişkinin ortaya çıkmaması için rüşvet verdiği iddia ediliyor. Seçimler sırasında olayı bilen kişileri susturmak amaçlı rüşvet verdiği iddia edilen Cohen’in konuyla ilgili açılan soruşturmada daha önce de ifade verdiği biliniyor.

İLGİLİ HABERDünyaca ünlü spikerden şok sözler! 'Trump asansörde beni dudağımdan öpmeye çalıştı'Dünyaca ünlü spikerden şok sözler! 'Trump asansörde beni dudağımdan öpmeye çalıştı'

RUSYA BAĞLANTISI ARANIYOR

FBI’ın Cohen’in ofisinde, Trump’ın 2016 yılındaki seçim kampanyası sırasında Rusya’yla bir para alışverişinde bulunulup bulunmadığıyla ilgili belgeleri aradığı düşünülüyor.

TRUMP’TAN TEPKİ AÇIKLAMASI GELDİ

ABD Başkanı Donald Trump, özel avukatı Michael Cohen’in ofisi ve evinin aranmasına ilişkin yaptığı açıklamada, cadı avı ve utanç verici bir durum açıklamasını yaptı.

Trump, kişisel özel avukatlarından Michael Cohen’in ofis ve evinin mahkeme kararıyla FBI tarafından aranmasına atıfta bulunarak rahatsızlık duyduğunu söyledi. Trump, Beyaz Saray’da askeri üst düzey yetkililerle yaptığı toplantıda, FBI'nın arama yaptığını öğrendiğini belirterek, bu gerçekten utanç verici bir durum ve cadı avı”dedi.

Trump,Suriye’nin konuşulduğu bir dönemde yapılan bu aramanın çok yanlış olduğunu ve “Şu anda 12 aydan fazla süredir bu cadı avını yürütüyorlar. Bu gerçek bir utanç verici bir durum, yeni bir adaletsizlik seviyesi” ifadelerini kullandı. AJANSLAR

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 07:5110.04.2018
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more