Sözcü Plus Giriş

Filistin, yardım meleğine ağlıyor

Filistinlilerin 2 aydır devam eden gösterilerine orantısız müdahale eden İsrail askerleri, göstericilere yardım eden hemşire Rezzan'ı öldürdü. Halk arasında yardım meleği olarak bilinen Rezzan'ın cenazesinde gözyaşı ve yaşanan şiddete protesto vardı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 14:12, 02/06/2018
Filistin, yardım meleğine ağlıyor

Henüz 21 yaşında olan ve Filistinlilerin “yardım meleği” olarak isimlendirdiği gönüllü hemşire Rezzan en-Neccar, Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösterilere müdahale ederek, kadın, çocuk, yaşlı ve gazeteci demeden şiddet uygulayan İsrail’in son kurbanı oldu.

gazze-reuters

Üzerinde beyaz forması olmasına rağmen İsrail şiddetine maruz kalan ve öldürülen Neccar’ın cenazesinde gözyaşı ve öfke vardı. Filistinlilerin ona taktığı isimle “yardım meleği”, 30 Mart'ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinden iki gün sonra Anadolu Ajansına konuşmuştu.

rezzan-aa

Neccar, gösteriler sırasında yaşanan olaylarda İsrail askerlerince yaralanan Filistinlilere gönüllü bir şekilde müdahale etmenin kendisi için “kolay” bir karar olmadığını söylemiş ve görevini sürdürmekte kararlı olduğunu, “Formam temiz ve kıymetli insanların kanıyla boyandı. Ben bununla şeref duyuyorum” diyerek ifade etmişti.

Yayınlanma Tarihi:14:06,