Reklamsız Sözcü

Fırtına Avrupa’yı vurdu! İnsanlar uçtu, TIR’lar devrildi…

Kuzey Avrupa'yı etkisine alan şiddetli rüzgarlar ve fırtına 4 kişinin ölümüne neden oldu. Hollanda'da kaydedilen görüntülerde bazı vatandaşların rüzgarın etkisiyle yuvarlandığı, hatta köprüden geçmekte olan bir kamyonun rüzgarın etkisiyle devrildiği görülüyor. 

10:27 -
Fırtına Avrupa’yı vurdu! İnsanlar uçtu, TIR’lar devrildi…

Avrupa’yı etkisi altına alan fırtınadan en çok etkilenen ülke Hollanda oldu. Avrupa’nın en işlek havalimanlarından olan Amsterdam’daki Schiphol Havaalanı’nda 300’den fazla uçuş iptal edildi. Havalimanının üç terminalinden ikisi de çatı kaplamalarının uçması nedeniyle kapatıldı.

Rüzgarın hızı saatte 140 kilometreye kadar çıktı.

 

Alman demiryolu işletmesi Deutsche Bahn, Perşembe günü tüm uzun mesafe seferlerini iptal etti. Birçok banliyö treni de seferlerini normalden düşük hızda yapıyor.

Çoğu okul tatil edilirken, yetkililer halktan evlerinde kalmalarını istedi. Ülkede iç hat uçuşların büyük kısmı da iptal edildi.

İngiltere’de de Çarşamba akşamı ve Perşembe sabahı etkili olan fırtına nedeniyle birçok ağaç devrildi, binlerce ev elektriksiz kaldı.

17 TIR devrildi

Hollanda’da Amsterdam’ın doğusundaki 200 bin nüfuslu Almere kentinin merkezi, polis tarafından geçici olarak kapatıldı.

Ülke genelinde en az 17 tır da fırtına nedeniyle devrildi. Tren raylarının ve enerji hatlarının zarar gördüğü ülkede, gece boyunca çok az tren seferi yapılabileceğini duyuruldu.

 

Almanya’da Friederike adı verilen fırtınanın batıdan doğruya doğru ilerleyerek, yarın Polonya’ya ulaşması bekleniyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more