Sözcü Plus Giriş

Forbes’a göre 2018 yılının en güçlüleri onlar oldu

İş ve ekonomi dergisi Forbes'a göre, 2018 yılının en güçlü kişileri devlet başkanları ve iş adamları oldu. Listede Trump, Putin gibi dünya liderlerinin yanı sıra 48. sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da vardı.

Sozcu.com.tr
21:55 -
Forbes’a göre 2018 yılının en güçlüleri onlar oldu

Forbes dergisi klasikleşen dünyanın en güçlü insanları listesinde birbirinden ünlü isimler yer almıştı. Listede dünya devi şirketler ve bu şirketlerin çıktığı ülkelerin devlet başkanlarının yanı sıra terör örgütü IŞİD’in elebaşı El-Bağdadi de vardı. Dünyanın her yerinden 75 kişinin bulunduğu listede liste başını devlet başkanları aldı.

İLK BEŞTEKİ TEK İŞ İNSANI BEZOS

Listenin birinci sırasında Çin Devet Başkanı Xi Jinping, ikinci sırada Rus lider Vladimir Putin, üçüncü ve dördüncü sırada Donald Trump ve Angela Merkel yer aldı. Listenin ilk 5’inde iş insanı olarak yer alan tek kişi ise Amazon’un kurucusu Jeff Bezos oldu. Bezos’u Papa Francis ve iş insanı Bill Gates takip etti.

Listeye 8. sırada giren gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinde sorumlu olarak görülen Suudi Prens Salman’ı Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve Google’ın kurucularından biri olan Larry Page izledi.

İLGİLİ HABERDünyanın en ünlü meydanı Times'da gazeteciler onur konuğu olacakDünyanın en ünlü meydanı Times'da gazeteciler onur konuğu olacak

CUMHURBAŞKANI TEK TÜRK İSİM OLDU

Bu yılın mayıs ayında yayımlanan listede Apple CEO’su Tim Cook 24. Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk ise 25. sırada kendine yer buldu.

Forbes’un listesindeki tek Türk isim ise 48. sıradaki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmuştu. Listenin son sırasında ise FIFA Başkanı Infantino yer alıyor.

Son güncelleme: android-time 22:20 29.12.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more