Sözcü Plus Giriş

Fransa Büyükelçiliği’ne saldırı

Reuters'ın son dakika haberinde, Afrika ülkesi Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da bir patlama ve sonrasında saldırı gerçekleştiği açıklandı. Fransa Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, "Büyükelçilik binamız ve Fransız Kültür Merkezi'ne saldırı düzenlendi" ifadesi kullanıldı.

Sozcu.com.tr
14:32 -
Fransa Büyükelçiliği’ne saldırı

Bugün Burkina Faso’nun başkenti peş peşe saldırılarla sarsıldı. Burkina Faso polisinin yaptığı açıklamada Başbakanlık Konutu ve Birleşmiş Milletler Merkezi’nin yakınlarında silahlı saldırı meydana geldiği açıklandı. Güvenlik güçlerinin bölgeye sevk edildiği ve vatandaşların bölgeden uzak durması konusunda açıklama yapılırken, silahlı ve yüzleri maskeli saldırganların binanın girişine saldırdığı kaydedildi.

 

Öte yandan Fransa’nın Burkina Faso Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada, saldırının Fransa Büyükelçiliği’ne ve Fransız Kültür Merkezi’ne yönelik olduğu ifade edildi. Fransa Büyükelçiliği’nin resmi Facebook hesabında, “Fransa Büyükelçiliği ve Fransız Kültür Merkezi saldırı altında. Saklandığınız yerden sakın çıkmayın” mesajı paylaşıldı.

Burkina Faso hükümeti tarafından yapılan açıklamada Fransa Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıyı düzenleyen 4 kişinin etkisiz hale getirildiğini ve Genelkurmay Başkanlığı’nda da 3 saldırganın öldürüldüğü duyuruldu.

Son güncelleme: 16:20 02.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more