Reklamsız Sözcü

Fransa’da “Eleanor” kasırgası nedeniyle 4’ü ağır 9 kişi yaralandı

Fransa'nın 49 bölgesinde kasırga nedeniyle olağanüstü halin bir alt kademesi olan "turuncu alarm" ilan edildi.

Sozcu.com.tr
android-time 15:49
Fransa’da “Eleanor” kasırgası nedeniyle 4’ü ağır 9 kişi yaralandı
Fransa'nın 49 bölgesinde kasırga nedeniyle olağanüstü halin bir alt kademesi olan "turuncu alarm" ilan edildi.

Ayrıca salıyı çarşamba’ya bağlayan gece çıkan kasırgada, d’Ile-de-France, Picardie, Lorraine bölgelerinde enerji nakil hatlarının zarar görmesi sonucu yaklaşık 225 bin haneye elektrik verilemediği bildirildi.

basliksiz-1

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hayatı olumsuz etkileyen kasırgadan dolayı yaklaşık 225 bin eve elektrik ulaştırılamadığı belirtildi.

Fransız basınındaki haberlere göre, olumsuz hava şartları sonucu Basel ve Strazburg havalimanları uçak seferlerini durdurdu.

Normandie bölgesinde ise bütün tren seferleri iptal oldu

basliksiz-1Paris’te rüzgarın saatteki hızının 140 kilometreye ulaşmasından dolayı kentin önemli sembollerinden Eiffel Kulesi ziyaretçilere kapatıldı.

Alpe d’Huez ‘deki kayak merkezi bile geçici süreliğine kapatıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden dün yapılan açıklamada, ülkenin kuzey ve doğusundaki 49 bölgede kasırga nedeniyle olağanüstü halin bir alt kademesi olan “turuncu alarm” ilan edildiği duyurulmuştu.

Açıklamada, kasırgasının başkent Paris başta olmak üzere Rennes, Lille, Metz ve Strazburg gibi şehirlerde etkili olduğu, rüzgarın saatteki hızının 130 kilometreye ulaştığı kaydedilmişti.

Fransa’da iki gün önce etkili “Carmen” fırtınası nedeniyle 65 bin eve elektrik verilememiş, bir kişi hayatını kaybetmişti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more