Sözcü Plus Giriş

Fransız Bakan Türkiye sorusuna bu cevabı verdi

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Suriye'de klorin gazı kullanımı iddialarına yönelik bir açıklama yaptı. Le Drian, "Şu andaki tüm veriler klorin gazı kullanımına işaret ediyor" ifadelerini kullandı. Drian, "Türkiye'nin Suriye'den çekilmesini istiyor musunuz?" sorusuna ise Suriye'de bulunmaması gereken herkesin ülkeden çıkmasını istiyoruz" ifadeleri. Le Drian, Türkiye ve İran'ın uluslararası hukuku ihlal ettiğini iddia etti.

null
Güncellenme: 13:53, 07/02/2018
Fransız Bakan Türkiye sorusuna bu cevabı verdi

Fransız Dışişleri Bakanı BFM-TV’ye verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Drian, ellerindeki tüm verilerin Suriye’de kimyasal silah kullandığına işaret ettiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı, kendisine yöneltilen “Türkiye’nin Suriye’den çıkması istiyor musunuz?” sorusunu da yanıtladı. Drian, “İran’ın desteklediği gruplar ve Hizbullah da olmak üzere, Suriye’de bulunmaması gereken her gücün ülkeden çıkmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE ULUSLARARASI HUKUKU İHLAL EDİYOR”

Suriye ve Irak’ta askeri olarak bulunan Rusya ve ABD hakkında konuşmayan Dışişleri Bakanı Drian, “Türkiye ve İran Suriye’de uluslararası hukuku ihlal ediyor” dedi.

Türkiye’ye küstah suçlamalarda bulunan Drian, “Sınırları korumak, sivilleri öldürebilmek anlamına gelmiyor ve bu kınanmalı. Suriye’de tehlikeli bir durum var ve Türkiye bölgedeki savaşlara yeni savaşlar eklememeli” diye konuştu.

İlginizi ÇekebilirAlmanya'dan son dakika! Türk vekil duyurdu! Anlaşma sağlandı...Almanya'dan son dakika! Türk vekil duyurdu! Anlaşma sağlandı...

 

Yayınlanma Tarihi:11:09,