Sözcü Plus Giriş

Vahşi cinayette karar günü! “Tehlikeli bir biçimde cinsel ilişki kurma” suçlamalar arasında

Danimarkalı savcılar, mucit Peter Madsen'a İsveçli gazeteci Kim Wall'u taammüden öldürme suçlaması yönelterek Madsen için ömür boyu hapis cezası talep etti.

08:03 -
Vahşi cinayette karar günü! “Tehlikeli bir biçimde cinsel ilişki kurma” suçlamalar arasında

İsveçli gazeteci Kim Wall, 10 Ağustos 2017’de haber yapmak için mucit Peter Madsen’ın denizaltısına gittikten sonra kaybolmuş, 10 gün sonra parçalara ayrılmış cesedi Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da denizde bulunmuştu.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre savcılar, yaptıkları soruşturmayla Madsen’ın Wall’ı ya boğarak ya da boğazını keserek öldürdüğü sonucuna vardıklarını açıkladı.

Madsen, gazeteci Wall’un bedenini parçalara ayırdığını kabul ediyor ancak bilerek öldürdüğünü reddediyor.

Madsen’ın davası 8 Mart’ta başlayacak.

İLGİLİ HABERTrump'tan mülteciler için şoke eden ifade!Trump'tan mülteciler için şoke eden ifade!

“OLAĞAN DIŞI VE VAHŞİ”

Madsen önceden tasarlanmış cinayetten yargılanacağı gibi, bedeni parçaları ayırma ve “birleşmeden daha farklı ve tehlikeli bir biçimde cinsel ilişki kurma” suçlamalarından da hakim karşısına çıkacak.Danimarka’da ömür boyu hapis genelde 15-17 yıllık bir süreye denk geliyor, ancak suçluların daha uzun kaldığı da görülebiliyor.

Savcılar daha önce Madsen’ın Wall’ı bir cinsel fantezinin parçası olarak öldürdüğünü öne sürmüştü.

Bütün iddianamenin 23 Ocak’ta kamuya açıklanacağı belirtildi.

İLGİLİ HABERKolombiya'da facia: En az 9 ölüKolombiya'da facia: En az 9 ölü

Ancak Savcı Jakob Buch-Jepsen, bu davanın ‘olağandışı ve çok vahşi’ olduğunu vurgulayarak medyadan kamuoyu ile paylaşacakları detaylar konusunda hassas olmalarını istedi.

Wall’a yapılan otopside genital bölgesi ve kaburga kemiklerinde ‘öldüğü sırada ya da öldükten çok kısa bir süre sonra gerçekleştirilen’ bıçak izlerinin olduğu tespit edilmişti.

Daha önce Madsen’e ait olduğu söylenen bir sabit diskin içinde kafası kesilerek öldürülen kadınların olduğu videolar bulunmuştu.

İLGİLİ HABERTürkiye'nin özgürlük notu 6 puan gerilediTürkiye'nin özgürlük notu 6 puan geriledi

Suçlamaları reddeden Madsen, sabit diskin kendisine ait olmadığını, laboratuvarında çalışan herkesin bu diske erişiminin bulunduğunu söyledi.

Madsen, polise verdiği ilk ifadede, 10 Ağustos gecesi Wall’u hava karardıktan sonra karaya bıraktığını belirtmişti.

Ancak daha sonra ifadesini değiştiren Madsen, Wall’un denizaltının yaklaşık 70 kilogram ağırlığındaki kapağının kafasına düşmesiyle öldüğünü söylemişti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:38 17.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more