Reklamsız Sözcü

İngiltere’den Zeytin Dalı’na destek

Dünyanın dikkatle izlediği Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken bir açıklama da İngiltere'den geldi. İngiltere Başbakanı Theresa May'in sözcüsü, "İngiltere Suriye'de Türkiye'nin hamlelerini izliyor. Türkiye'nin sınırlarını koruma hakkı var. Fakat İngiltere, olayın derinleşmesini engellemek için çalışacak" ifadesini kullandı.

Sozcu.com.tr
14:33 -
İngiltere’den Zeytin Dalı’na destek

Fransa’nın TSK’nın hafta sonu başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu hakkında taraflı açıklamalarının ardından İngiltere’den bugün bir açıklama geldi.

İLGİLİ HABERAfrin'de flaş gelişme: ÖSO 4 noktayı daha ele geçirdi!Afrin'de flaş gelişme: ÖSO 4 noktayı daha ele geçirdi!

Reuters’ın İngiltere Başbakanı Theresa May’in sözcüsüne dayandırdığı açıklamada, İngiltere’nin yaşananları takip ettiği ve ‘Türkiye’nin sınırını koruma hakkı olduğu” belirtildi.

İLGİLİ HABERRusya altını çizdi! Son dakika Türkiye açıklamasıRusya altını çizdi! Son dakika Türkiye açıklaması

Basının sorularını yanıtlayan May’in sözcüsü, “Türkiye’nin sınır güvenliğini koruma hakkını tanıyoruz. İngiltere, Türkiye ve diğer müttefiklerle yakın temasta bulunarak Türkiye’nin güvenliğini koruma ve bölgeye istikrar getirerek olayların büyümesini engellemeye hazır” ifadesini kullandı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:03 22.01.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more