Sözcü Plus Giriş

İngiltere’yi kasırga vurdu, market rafları boşaldı

İngiltere'de son yılların en sert kışı yaşanıyor. Emma Kasırgası sebebiyle dükkanlara ürün temin edilemiyor. Marketlerin rafları neredeyse tamamen boşaldı.

10:53 -
İngiltere’yi kasırga vurdu, market rafları boşaldı

İngiltere’yi vuran Emma Kasırgası’nın ardından vatandaşlar, temel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda zorluk yaşamaya başladı. Olumsuz hava koşulları nedeniyle ürün tedariği sağlamayan marketlerin rafları neredeyse tamamen boşaldı. Uzmanlar, ağır kış koşullarının İngiliz ekonomisine verdiği zararın milyarlarca sterlini bulabileceğini ifade etti.kas2

İngiltere’de son on yılın en çetin kışı yaşanıyor. ‘Doğudan gelen Canavar’ (Beast from the East) ve Emma Kasırgası’nın ardından tüm ülke beyaza büründü.

Kimi şehirlerde kar kalınlığı bir metreyi aşarken, sürekli yağan kar ve meydana gelen fırtınanın ulaşımı büyük ölçüde aksattığı belirtildi.

Kamyonlarla içme suyu

Stok yetersizliğinden ekmek, sebze, meyve, süt gibi temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşların sayısının artması ülke genelinde paniğe neden oldu.2018-03-02t113430z_1992992366_rc17449c66f0_rtrmadp_3_europe-weather-britain

Fırtına nedeni dolayısıyla ülkede patlayan su boruları ayrıca vatandaşların susuz kalmasına neden oldu. Crowborough Belediyesi, insanların mağduriyetini gidermek için kamyonlarla içme suyu dağıttı.

Son güncelleme: 12:04 05.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more