Sözcü Plus Giriş

İran’daki korkunç kazadan ilk görüntüler geldi…

Türkiye'yi dün gece yasa boğan uçak kazasının detaylarına ulaşılmaya başlandı. Bugün kara kutunun bulunduğu uçağın enkaz yerinden İran yerel ajansları ve haber mecraları ilk fotoğrafları paylaştı. . Kayıp yakınları havaalanında beklerken İran devlet televizyonu tarafından görüntülendi.

Sozcu.com.tr
12:01 -

Başaran Holding’e ait özel jetin İran’da düşmesinin ardından olay yerinde ilk görüntüler ortaya çıktı. Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 arkadaşının bulunduğu uçak, Dubai’den İstanbul’a dönüyordu.

Fotoğraf: Reuters

Fotoğraf: Reuters

İran basını ve ajanslarının paylaştığı fotoğraflarda İran Kızılay’ı bölgede inceleme ve müdahalelerde bulunurken görülüyor. Mina Başaran, arkadaşlarıyla bekarlığa veda partisi için Dubai’ye gitmiş ve hafta sonunu orada geçirmişti.

Fotoğraf: Reuters

Fotoğraf: Reuters

Uçaktan çıkarılan yolcuların tek tek taşındığı fotoğrafları İran haber ajansı İRNA paylaşırken, kara kutunun da bulunduğu ve incelemelerin devam ettiği açıklandı.

Fotoğraf: Reuters

Fotoğraf: Reuters

Fotoğrafları daha sonra Reuters haber ajansı da geçti. Fotoğraflarda kurtarma ekiplerinin uçaktaki enkazda incelemeler yaptığı ve yolcu ve kabin ekibinin naaşlarını taşıdıkları görülüyor.

FOTO:DHA - Kayıp yakınları havaalanında beklerken görüntülendiler.

FOTO:DHA – Kayıp yakınları havaalanında beklerken görüntülendiler.

Öte yandan kayıp yakınları havaalanında beklerken İran devlet televizyonu tarafından görüntülendi. İran devlet televizyonu hayatını kaybedenlerin ailelerinin Shahrekord Havalimanı’nda beklediklerini duyurdu.

İLGİLİ HABERSon dakika... Türk uçağı İran'da düştüSon dakika... Türk uçağı İran'da düştü

 

İLGİLİ HABERÜnlülerin tasarımcısı da kazada hayatını kaybettiÜnlülerin tasarımcısı da kazada hayatını kaybetti

 

İLGİLİ HABERBekarlığa veda partisinden dönüyorlardıBekarlığa veda partisinden dönüyorlardı

 

İLGİLİ HABERBaşaran Holding jet kazası öncesi son fotoğraf! Üçü bu yaz evlenecekti, ikisi hamileydi | Son dakika haberleriBaşaran Holding jet kazası öncesi son fotoğraf! Üçü bu yaz evlenecekti, ikisi hamileydi | Son dakika haberleri
Son güncelleme: 15:01 12.03.2018
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more